Region Záhorie - rozmanitá zem

Rekreačné stredisko Gazárka

O Gazárke

Mesto Šaštín – Stráže sa pýši svojou dominantou známou na Slovensku ale aj v zahraničí, Bazilikou Sedembolestnej Panny Márie a taktiež aj rekreačným strediskom Gazárka. Rekreačné stredisko Gazárka sa nachádza v blízkosti železničnej trate v prostredí krásnych borovicových lesov.
Gazárka pozostáva z piatich jazier, ktoré vznikli po vyťažení piesku. Sú využívané na rekreáciu a rybolov. Jazerá ponúkajú oddych na upravených pieskových plážach s pozvoľným prístupom do vody.

Letná sezóna začína v máji a končí v septembri. Jazerá obklopujú krásne a zdravé borovicové a dubové porasty, ktoré sú rajom hubárov a zberačov lesných plodín. Turistov a cykloturistov lákajú lesné cesty a chodníky, pomocou ktorých sa zoznámia so zaujímavosťami blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Novovybudovaný náučný chodník Vám umožní spoznať krásu tejto prírody. Každý tu nájde skutočnú oázu ticha a pokoja, kde nie je vystavený žiadnym rušivým vplyvom.

Ubytovanie

Chatová oblasť ponúka turistom ubytovanie v 4, 5 a 6 – lôžkových chatkách, ktoré sú umiestnené medzi dvomi jazerami, alebo možnosť stanovania. V areáli Gazárky je pitná voda, sprchy s teplou vodou a WC. V areáli je tiež možnosť parkovania na parkovisku alebo pri chatke v termíne ubytovania.

Gastro

Rekreanti sa môžu stravovať v bufetoch, alebo v reštaurácii v areáli Gazárky. Poprípade môžu navštíviť niektorú reštauráciu v meste, alebo si dať priviezť jedlo priamo k chatke.

Šport

Rekreačné stredisko poskytuje rekreantom viacero možností športového vyžitia:
Turistika a cykloturistika po náučnom chodníčku Gazárky – smer Tomky
Volejbalové ihriská
Tenisový kurt
Vodné bicykle, člnkovanie
Plávanie
NOVINKOU na Gazárke je Minigolfové ihrisko so 6-timi jamkami a Nordic Walking.

Kultúrne a športové podujatia

Každoročne sa na Gazárke konajú Rybárske preteky, Beh šaštínskymi bormi, Triatlon, Polmaratón Senica – Šaštín – Stráže, Kultúrne slávnosti mikroregiónu Šaštínsko, Guláš párty, Volejbalový turnaj.
NOVINKOU na Gazárke sú fakultatívne výlety spojené s prehliadkou Šaštína – Stráží a Skalice a zážitkový balíček Zážitky na Záhorí.

Ďalšie Informácie

Otváracie hodiny:
Pondelok – Piatok : 07:30 – 15:30
Sobota – Nedeľa: ZATVORENÉ

Adresa:
Gazárka
908 41 Šaštín – Stráže

Kontakt:
+421 34 65 92 348
+421 905 412 568
info@gazarka.eu
www.gazarka.eu

Odporúčame