Region Záhorie - rozmanitá zem

Farský kostol sv. Michala Archaniela Skalica

Najvýraznejšou dominantou mesta Skalica je Kostol svätého Michala Archanjela. Ten kraľuje trojuholníkovému námestiu a z jeho veže sa vám naskytajú prekrásne výhľady na celé mesto Skalica a na okolitú krajinu.

Výstavba kostola sa datuje po roku 1372, pričom nie je vylúčené, že bol postavený na základoch ešte staršej stavby. Táto gotická stavba nesie názov podľa svätého Michala, patróna mesta. Kostol v priebehu storočí viackrát postihli požiare, čo si vyžiadalo jeho prestavby a opravy. Tieto zásahy prispeli k jeho dnešnému vzhľadu, ktorý je zmesou rôznych štýlov. Gotika sa nachádza na oknách a taktiež na klenbe v presbytériu. Barokové klenby sú u výzdoby bočných lodí. Celý interiér kostola je jednoducho skutočným umením.

V kostole sa nachádza oltár, ktorý patrí medzi najvzácnejšie a najstaršie oltáre na Slovensku. Vo vnútri kostola sú dve spovednice, secesný luster, lavice s drevorezbou a deväť bočných cechových oltárov, ktoré sú zasvätené patrónom skalických cechov.

Kostol ponúka svojim návštevníkom možnosť nahliadnuť do minulosti mesta Skalica a zažiť ducha čias, ktoré sú už dávno preč.

Ďalšie Informácie

Vstupné:
cenník

Kontakt:

Turistická informačná kancelária
Námestie slobody 96/11, 909 01 Skalica
+421 34 664 53 41
tik@mesto.skalica.sk
www.tikskalica.sk

Odporúčame