Region Záhorie - rozmanitá zem

Hrad Branč získal ocenenie Zlatý špendlík od Google

Top hradom alebo zámkom Trnavského kraja sa podľa používateľských recenzií na Mapách Google stal hrad Branč. Ocenenie Zlatý špendlík – Po stopách slovenských hradov a zámkov si na hrade osobne prevzal Milan Kadlíček, starosta obce Podbranč, pod ktorého správu Hrad Branč patrí. Samotné ocenenie má podobu špendlíka a vychádza zo zobrazenia hľadaného miesta na Mapách Google. V týchto dňoch sme postupne predstavili jednotlivé hrady a zámky v každom kraji, ktoré získali toto ocenenie.

„Ocenenie Zlatý špendlík považujem ako odmenu  za snahu, ktorú vynakladáme na to, aby sme hrad Branč zachovali aj pre ďalšie  generácie,“ hovorí Milan Kadlíček, starosta obce Podbranč a dodáva: „Myslím si, že ľudia pozitívne hodnotia hrad Branč preto, lebo je dobre udržiavaný, to sa týka aj zabezpečenia hradieb. Návštevníkov púta už z diaľky. Je dobre prístupný pre všetkých turistov, pričom z hradu je krásny výhľad na okolité Kopanice, Javorinu, Bradlo či Malé Karpaty.“

Ocenenie Zlatý špendlík sa na Slovensku udeľuje prvýkrát a to v kategórii hradov a zámkov. Ocenené kultúrne pamiatky boli vybrané na základe viacerých kritérií, medzi ktoré patrí počet hviezdičiek, celkový počet recenzií, ako aj správne vyplnený a aktualizovaný profil na Mapách a vo vyhľadávači Google ku koncu mája 2023.

Odporúčame