Region Záhorie - rozmanitá zem

TOP fotografie Záhoria roka 2023

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Záhorie zorganizovala minulý rok už šiesty ročník fotografickej súťaže o najkrajší záber Záhoria. Víťazné diela budú v kampani propagovať tohtoročnú sezónu.

Do súťaže sa prihlásilo 36 autorov, ktorí poslali spolu 65 fotiek. „V porovnaní s rokom 2022 je to o niečo menej, ale zvýšila sa kvalita. Bolo preto náročné určiť víťaza v hlasovaní odbornej poroty,“ uviedol výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj. Odborníci sa nakoniec zhodli. Ako najlepšie dielo ocenili fotografiu Pri Sekulách, ktorej autorom je Marek Včelka.

Druhého víťaza vyberala verejnosť hlasovaním na sociálnej sieti Facebook. Najväčší úspech mali Monika Hodáňová s fotografiou „Zlatnícka dolina“ (401 lajkov) a Erik Števák a jeho dielo „Smrdácka lavička“ (400 lajkov). Súboj o prvú priečku bol mimoriadne vyrovnaný. Obe fotky s výrazným rozdielom od ostatných prakticky zhodne „dobehli do cieľa“. „Preto sa organizátor rozhodol, že ocenenie fanúšikov získajú obaja autori“, doplnil výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Lidaj.

Cieľom súťaže je prezentovať krásy Záhoria a rozvíjať cestovný ruch. „Som presvedčený, že aj na základe týchto záberov sa ľudia rozhodnú navštíviť náš región,“ povedal predseda predstavenstva OOCR Záhorie a zároveň primátor mesta Holíč Zdenko Čambal. 

Fotografie zo súťaže bude organizácia využívať na marketingové účely. Tri ocenené diela budú lákať na návštevu Záhoria v kampani na novú sezónu. Ceny víťazom odovzdajú v rámci vernisáže dvaciatky najlepších diel, ktorá sa bude konať v máji 2024 v Prírodných liečebných kúpeľoch Smrdáky. 

Odporúčame