Region Záhorie - rozmanitá zem

Rekreačná oblasť Rudava

Rekreačná oblasť Rudava vás zaujme v každom ročnom období. V  teplých letných mesiacoch vás zláka svojimi pieskovými plážami. V období vyhláškou povoleného rybolovu vás zaujme možnosťou rybolovu. Ak ste vášnivým hubárom, pritiahne vás ihličnatý porast v okolí Rudavy. V zimnom období, keď jazera zamrzne, si môžete prísť zakorčuľovať. Navyše ide o skvelý východiskový bod pre turistiku a cykloturistiku. 

Jazero Rudava pri dedinke Malé Leváre je umelo vytvorená vodná plocha, ktorá vznikla zatopením štrkovej ťažnej jamy spodnou vodou. Jazero vás očarí svojou plochou 50 hektárov a brehy majú veľmi mierny spád. Na brehoch nájdete 3 udržiavané piesočnaté pláže. Voda v jazere je čistá a vhodná na kúpanie. Sú tu úseky, ktoré sú vyhradené priamo pre rybárov. 

Počas turistickej sezóny sa môžete zúčastniť rôznych zaujímavých aktivít, ako letné kino pod hviezdami, čítanie rozprávok, hľadanie pokladu, kurzy zumby, výlety na koči s koňmi a mnohé iné. Vaše malé ratolesti sa môžu dosýta vyblázniť na detskom ihrisku s preliezkami. Milovníkov letných festivalov poteší festival Summer Beach Rudava, ktorý sa koná priamo tu v stredisku. Dostupná je požičovňa malých vodných plavidiel, lehátok, areál plážových športov a samozrejme množstvo bufetov, v ktorých sa môžete občerstviť. Okrem stravovania v bufetoch, máte k dispozícii altánok s grilom alebo ohnisko na večerné opekačky. 

Ak tu chcete stráviť dovolenku, k dispozícii vám sú hotely, penzióny, chaty, či dobre vybavený autokemp s miestom asi pre 350 stanov a nájdete tu aj dva bazény. Ubytovanie sa môžete nielen v stanoch,ale aj karavanoch, bungalovoch, či chatkách. Spoločenská miestnosť na centrálnej pláži umožňuje pozrieť si obľúbený program v TV, alebo sa zabaviť pri stolnom tenise kým sa deti hrajú v detskom kútiku. V areáli sa dá hrať volejbal, bedminton ale aj tenis.

Nevšednou atrakciou rekreačnej oblasti je aj minimúzeum Mamuta. Počas ťažby štrku sa tu našli kosti mamuta a slona lesného. Tieto pozostatky skamenelín starých 4 000 rokov si môžete pozrieť v detašovanom pracovisku Slovenskej národnej galérie priamo na recepcii areálu. 

Odporúčame