Region Záhorie - rozmanitá zem

Výstava najlepších fotografií 2022 potrvá do konca júla

V stredu 13. júla o 10.00 hod. sa uskutočnila vernisáž fotografickej súťaže o najkrajšiu fotografiu Záhoria za rok 2022 s podtitulom „Zaži Záhorie na bajku“. Dvadsať najlepších fotografií zo súťaže bude do 31. júla 2023 vystavených v liečebnom dome Centrál v Kúpeľoch Smrdáky. 

Zo 149 prihlásených diel sa do finále prebojovalo dvadsať najlepších, pričom hlasovanie o najlepšiu fotografiu prebiehalo zo všetkých diel. Medzi vystavenými fotografiami sa nachádzali aj dve víťazné.

„Jedno víťazné dielo vybrali fanúšikovia na Facebooku. Jeho autorka, ktorá žije dlhodobo v Južnej Afrike, si však z pochopiteľných dôvodov, nemohla cenu osobne prevziať. Druhá víťazka, vybraná odbornou porotou, pochádza zo Záhoria. „Na vernisáži sa aj osobne zúčastnila,“ prezradil výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie, ktorá bola organizátorom súťaže, Martin Lidaj.

Vernisáže sa zúčastnili aj viaceré významné osobnosti. „Prišla štátna tajomníčka Ministerstva dopravy Slovenskej republiky Katarína Bruncková, riaditeľ sekcie cestovného ruchu Ministerstva dopravy Slovenskej republiky Tomáš Ondrčka a aj generálny manažér Piešťany & Smrdáky Ensana Health Spa Hotels Peter Bednarčík,“ informoval Lidaj.

Porotu tvorili dvaja profesionálni fotografi Adam Hušek a Tomáš Mravec Bielka, ktorých za OOCR Záhorie doplnili súčasný výkonný riaditeľ Martin Lidaj a Dominika Leváková.

Odporúčame