Region Záhorie - rozmanitá zem

Náučno rozprávkový chodník Bobria hrádza

Aktuálne je chodník z časti (ponad vodnú hladinu) rozobraný a čaká sa na jeho opravu.

Trasa

Kuchyňa – Camping park Karpaty – vodná nádrž Kuchyňa – okružný rozprávkovo-náučný chodník Bobria hrádza – vodná nádrž Kuchyňa – Camping park Karpaty

Popis trasy

Prejdeme obcou a dostaneme sa na priehradný múr, obídeme jednu stranu priehrady po asfaltke, ktorá ďalej vedie do chatovej oblasti, avšak my sa zvrtneme k nádrži a zaparkujeme na začiatku náučného chodníka. Je tu náučná tabuľa o celom projekte. Z tabule vyplýva, že chodník je stále rozostavaný.

Chodník vedie vŕbovým lesíkom s občasným výhľadom na priehradu. Vidíme aj dlhočiznú drevenú lávku. Onedlho míňame peknú lúčku s ohniskom. Pokračujeme chodníkom a po pár minútach sme na drevenej lávke, vedúcej cez podmáčaný les. Prejdeme cez mostík ponad potok a lávka sa zvrtne doľava. Najskôr nás vedie medzi šachorinu. 

O chvíľočku sa dostávame nad vodnú hladinu. Chodník zatiaľ nemá zábradlie, preto odporúčame zvýšiť opatrnosť s malými deťmi. Na druhom konci lávky nás čakal kúsok poľnej cesty a lavičky s ohniskom. Prešli sme na priehradný múr, vedie tadiaľto panelová cesta, a obdivovali sme výhľad na Malé Karpaty. Na záver sme obišli zvyšnú stranu priehrady asfaltkou, kadiaľ sme išli tiež autom. Nie je tu veľká premávka a asfaltová cesta vedie príjemným lesíkom.

Ak vám na tejto dlhej túre vysmädne alebo vyhladne, odporúčame zastaviť sa v Camping park Karpaty na pečenú rybku, čapovanú kofolu a deti si užijú kopec zábavy na ich atrakciách.

Ďalšie Informácie

Nadmorská výška:
max. 270 m n.m.
min. 260 m n.m.

Prevýšenie:
stúpanie: 15 m
klesanie: 15 m

Náročnosť:
1

Vzdialenosť:
2 km

Čo vidieť:
Camping Park Karpaty

Odporúčame