Region Záhorie - rozmanitá zem

Víno s pôvodom – Vinárstvo Habsburg 

Víno Habsburg voľne odkazuje na zlatý vek pôsobenia Habsburgovcov na území Záhoria. Nadväzuje na tradície a hodnoty, ktoré monarchia vo svojom vrchole predstavovala. Túžba po najvyššej kvalite, snaha o inovácie a neustály pokrok – to všetko predstavuje vplyv osvietenstva, ktoré výrazne formovalo spoločenský ale aj kultúrny život.

Vinohrady Habsburg a.s. je sesterskou spoločnosťou Vínárstva Habsburg a.s., ktorá bola založená s primárnym cieľom nadobudnutia, obnovy a obhospodarovania viníc. Ich snahou je produkcia vysoko kvalitného hrozna ako vstupnej suroviny pre výrobu vína Habsuburg, vína s pôvodom.

Vinohradníctvo je prastarý poľnohospodársky odbor, ktorého počiatky siahajú až do staroveku. Zahŕňa všetky úkony spojené s pestovaním viniča a to najmä: príprava pôdy pred výsadbou, množenie, štepenie sadeníc revy vínnej, šľachtenie, výsadba vinice, stavba a údržba opier, rezanie viniča, ochrana proti chorobám a škodcom, ekológia a architektúra krajiny apod. Jeho hlavným cieľom je zabezpečenie produkcie hrozna pre spracovateľov hrozna a výrobcov vína.

Všetky vína značky Habsburg sa starostlivo vyberajú a pripravujú tak, aby ctili tento odkaz a ponúkli vám závan slávnej minulosti a vznešenú chuť. Vychutnajte si plným dúškom kvalitné víno z viníc neďaleko bývalého letného sídla habsburskej monarchie. 

Vinárstvo má sídlo v Holíči a samotné vinice sa nachádzajú v Skalici. Vinárstvo Habsburg sa môže pochváliť nielen skvelou polohou v najvyhľadávanejšom vinárskom regióne Záhoria. 

www.habsburg.sk

Služby vinárstva: poradenské služby, zostavenie vínnej karty a zaškolenie personálu a riadené degustácie vín pod vedením profesionálneho someliéra s bohatými skúsenosťami.

Odporúčame