Region Záhorie - rozmanitá zem

Vinárstvo Vinpera – Emócia zrodená vo vinohrade

Vinárstvo Vinpera bolo založené v roku 2016 dvomi spoločníkmi – Peťom Kudláčom a Rasťom Ňukovičom, z toho je odvodený aj názov nášho vinárstva – je to skratka Vinárstvo Peter a Rasťo. Nachádza sa v Radošovciach, ktoré patria do Skalického vinohradníckeho rajónu. Radošovce sú obec s dlhou vinohradníckou tradíciou – prvá písomná zmienka o výrobe vína siaha až do roku 1555.

Vďaka vysokej kvalite vín vinohradníctvo pravidelne získava množstvo ocenení na domácich aj zahraničných výstavách. Napríklad Sauvignon blanc 2022, Devín, Rizling rýnsky ročník 2021 získali zlatú medailu na výstave Vinalies internationales 2023 v Bordeaux, Frankovka modrá rosé 2021 striebornú medailu na Vinalies mondial du rosé, Devín 2021 bol šampiónom výstavy vín v Radošovciach a zároveň bol zaradený do Národného salónu vín.

Vinárstvo vám ponúka zažiť dobrodružstvo chuťových pohárikov s exkluzívnou službou degustácie vín, kde sa ponoríte do sveta vín s bohatou históriou a jedinečnými príbehmi za každou lahôdkou. Degustovať môžete priamo vo vinárstve, ale degustácie vám vedia zabezpečiť aj u vás doma, či na rodinnej oslave alebo firemnej akcii. Viac informácií nájdete na ich WEB stránke www.vinpera.sk

Kontakt:

Odporúčame