Vodné plochy v Senici budú bezpečnejšie

  Vodné plochy v Senici budú bezpečnejšie

  Senica 22. júna – Horúčavy a zlepšujúca sa pandemická situácia umožnili otváranie kúpalísk a sprístupnenie vodných plôch na kúpanie aj na Záhorí. Okrem kvalitných služieb sa Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Záhorie snaží aj o zvýšenie bezpečnosti návštevníkov regiónu.
   
  Vďaka podpore projektu z Ministerstva dopravy a výstavby SR zakúpi organizácia dva automatické externé defibrilátory (AED). „Jeden bude umiestnený v Chate nad plážou na Kunovskej priehrade, kde je počas sezóny nonstop služba. Druhý prístroj bude na kúpalisku v Senici,” informoval výkonný riaditeľ organizácie Martin Lidaj.
   
  Mestské kúpalisko v Senici je otvorené od 12. júna, na Kunovskej priehrade zahájili sezónu uplynulý víkend. Ich údržbu a prevádzku zabezpečuje spoločnosť Rekreačné služby mesta Senica (RSMS), ktorej zriaďovateľom je mesto. “Aj na tomto príklade je vidieť, že členstvo v OOCR má svoj význam. Ochrana zdravia a života návštevníkov je pre nás prioritou. Mimo sezóny vieme tieto prístroje využiť napríklad v plavárni či v športovej hale," informoval riaditeľ RSMS Ľubomír Štvrtecký.
   
  Zvlášť na miestach, kde ľudia prevádzkujú športové aktivity, majú takéto prístroje význam. „Som rád, že vybavenosť stredísk RSMS doplníme o prístroje, ktoré zachraňujú život. Dobrým príkladom, že tieto môžu rozhodovať o živote a smrti, je nedávny prípad dánskeho futbalistu Christiana Eriksena na prebiehajúcich Majstrovstvách Európy. Ten žije najmä vďaka AED,” doplnil Lidaj.