Vianoce na Záhorí - ktoré trhy si vybrať?

  Vianoce na Záhorí - ktoré trhy si vybrať?

  Čakajú nás tie najkrajšie sviatky v roku. Pozrite sa s nami, čo si pre nás pripravili mestá na Záhorí. V pestrom programe našich miest si to svoje nájde určite aj ten najnáročnejší návštevník.
   
  Senica – bohatý kultúrny program
  Od 13. – 22 decembra sa aj námestie v Senici premení na miesto, kde sa v predvianočnom čase budete môcť zastaviť a stretnúť s priateľmi pri dobrom jedle, či pití, pri novej vianočnej výzdobe a bohatom kultúrnom programe.  Čakajú nás Kultúrne Vianoce. V otvárací deň bude v hlavnej úlohe Emma Drobná. V ďalšie dni sa môžete tešiť na ďalšie známe mená zo súťaže SuperStar Thomasa Puskailera či Tomáša Bezdedu, ako aj na skupiny AYA, Lojzo, Memories. Program je vhodný pre všetky vekové kategórie.

  Stupava - Župné Vianoce
  Do podujatia Bratislavského kraja s názvom Župné Vianoce sa zapojilo aj mesto Stupava. Domáci aj hostia si môžu užiť čarovnú decembrovú atmosféru vianočných trhov s vôňou tradičných oblátok, medovníkov, vareného vína a všetkého, čo k tomu patrí - koledy, dobré jedlo, stánky s drobnosťami a príjemná domáca atmosféra - to všetko a ešte viac ponúka podujatie Župné Vianoce na Námestí Sv. Trojice v termíne od 13. až 15.12.2019. Milou tradíciou je spoločné odpočítavanie rozsvietenia vianočného stromu. Podujatie Župné Vianoce je charakteristické svojou príjemnou adventnou atmosférou a pocitom domáckej spolupatričnosti.
   
  Holíč – Vianoce na zámku a vianočný jarmok
  V piatok 13.12.2019 od 16:00 -19:00 hod. čakajú na všetkých vystúpenia detí zo ZŠ, ZUŠ, CVČ a Špeciálnej základnej školy, detičky aj dospeláci si môžu vyskúšať zdobenie perníčkov, a tí najmenší napísať list Ježiškovi. Vianoce sa nezadržateľne blížia a mnohí z nás už finišujú s nakupovaním posledných darčekov a drobností pod stromček , práve v sobotu 14.12.2019 sa Kultúrno-osvetové centrum zmení na Vianočný jarmok.
   
  Malacky – v komornej a príjemnej atmosfére
  Tohtoročné vianočné trhy budú komornejšie a v menšom rozsahu, než sme boli zvyknutí v predchádzajúcich rokoch. Budú sa konať na Kláštornom námestí od soboty 14. do soboty 21. decembra.  Počas ôsmich dní sa predstavia deti z malackých základných škôl a materskej školy, z centra voľného času a zo základnej umeleckej školy. Prídu aj Mici a Mňau, Divadlo Žihadlo a spevácky súbor Malinka. Nebudú chýbať stánky s remeselnými výrobkami a občerstvením.
   
  Skalica – v tradičnom štýle
  V Skalici prebehnú vianočné podujatia v štandardnom režime ako po minulé roky. „Novinky sme nepripravili žiadne,“ povedal hovorca mesta Miroslav Miňďáš. Nebude však chýbať dobré jedlo, pestrý program a krásna výzdoba.
   
  Šaštín Stráže – adventné koncerty
  V Šaštíne Strážach sa bude niesť advent v znamení koncertov a nebude chýbať ani príchod Mikuláša na vianočné trhy a to 7.12.
   
  Vianočné dedinky v obciach
  Ani obce na Záhorí nezaostávajú za mestami a pripravili si pre ľudí dokonalú vianočnú atmosféru na vianočných dedinkách. V Kopčanoch sa môžete tešiť 14.12. od 13:00 h. na pestrý program v obci aj kaštiely a ako bonus vianočný sprievod masiek. V Lozorne si túto sobotu 7.12. môžete zaobstarať naozaj originálne darčeky od handmade výrobcov na podujatí Lozorské všelico v sále ŠK Lozorno. Do Radošoviec zavíta v sobotu 7.12. Mikuláš a spoločne s deťmi rozsvieti vianočný stromček počas mini trhov. Mikuláš v tento deň príde aj do obec Kuchyňa a o týždeň 14.12. vypuknú vianočné trhy a nebude chýbať ani tradičný muzikál, tenokrát O dvanástich mesiačikoch. Aj do Šajdíkovych HumeniecPodbranča príde Mikuláš a to 6.12. Deti sa môžu tešiť aj na maškrtky. V kultúrnom dome Rohožník budú vianočné trhy a iné sprievodné akcie 14.12. Aj v Hlbokom sa bude počas Mikuláša  6.12. rozsvecovať vianočný stromček, podujatie budú sprevádzať vystúpenia detí z MŠ a ZŠ. Do Smrdák na námestie príde Mikuláš už 5.12. o 17:45 h.

  Fotogaléria