Region Záhorie - rozmanitá zem

Projekt ,,Levanduľa zo Záhoria” sa zrodil v roku 2014, kedy sa v rekreačnej oblasti Rudava, na poli o veľkosti jedného hektára vysadilo prvých 1500 sadeníc. K tejto krásnej záľube priviedla zriaďovateľov láska k prírode a k tejto voňavej rastlinke s veľkým potenciálom a možnosťami využitia. Dlhodobou, náročnou a poctivou prácou sa vytvorilo výnimočné miesto, z ktorého putujú kvalitné domáce produkty až na váš stôl.

Pozývame vás navštíviť Provensálsko na slovenský spôsob a vychutnať si jedinečnú atmosféru  levanduľovom poli, kde každoročne vykvitne niekoľko tisíc sadeníc voňavej levandule lekárskej. S láskou sa tu pestujú jej dve odrody, ktoré využívajú hlavne na kulinárske a dekoračné účely. Výrabajú sa sirupy, džemy, čaje, med, šumivé víno, likér, či prírodná kozmetika, hand-made výrobky a dekorácie. Populárny je aj samozber levandule, ktorý každoročne priláka milovníkov tejto liečivej rastlinky aj z ďalekého okolia. Pravidelne sa koná na prelome mesiacov júna a júla.

Počas celej sezóny, ktorá trvá od mája do septembra, sú vítaní všetci návštevníci, milovníci levandule a v období kvitnutia aj záujemcovia o fotografovanie.

Kontakt
info@levanduland.sk

https://levanduland.sk/eshop/

Odporúčame