Region Záhorie - rozmanitá zem

Kúpele Smrdáky

Malé kúpele s veľkou liečivou silou – to sú kúpele Smrdáky. Kúpele prezývané Slovenské mŕtve more sú využívané na liečbu kožných ochorení v kombinácii s chorobami pohybového aparátu. Nikde na svete nenájdete kúpele s takou vysokou hladinou sírovodíka, až 680 mg/l vody. Z kúpeľného mestečka vyžaruje rodinná atmosféra, pohoda, pokoj a doslova balzamom na dušu je rozľahlý park s rozlohou 16 hektárov. 

V kúpeľoch nájdete pohodlné ubytovanie v 4 hoteloch pre dospelých klientov a 1 detskú liečebňu, kde sa liečia deti už od 3 rokov. Rozľahlý kúpeľný park vás očarí svojím pokojom a prekrásnou flórou. Zájdite si ku kúpeľnému altánku, kde sa v lete konajú rôzne kultúrne podujatia. Podráždite svoj nos typickým zápachom sírovodíkovej minerálnej vody pri prameňoch v tesnej blízkosti kúpeľnej fontány. V parku si nájde každý to svoje. Športoví fanúšikovia si môžu zahrať tenis na vonkajšom tenisovom kurte, zacvičiť si na outdoorových prvkoch, alebo zmerať svoje sily v stolnom tenise. 

Akú procedúru by ste mali v kúpeľoch Smrdáky vyskúšať? Určite individuálny vaňový minerálny kúpeľ a bahenný zábal. Práve tieto dve zložky liečby sú najviac vyhľadávané nielen kúpeľnými hosťami, ktorí sa prídu do kúpeľov liečiť, ale aj krátkodobými návštevníkmi kúpeľov. 

Prírodné liečebné kúpele Smrdáky ponúkajú viacero typov pobytových balíčkov, ale dostať sa sem môžete aj individuálne – ako ambulantný klient. 

Viac informácií o kúpeľoch a pohytoch nájdete na www.ensanahotels.com/smrdaky

Odporúčame