Region Záhorie - rozmanitá zem

Holíčsky pivovar Wywar

Pivovar od roku 2014 v meste Holíč vyrába chutné, kvalitné, nepasterizované a nefiltrované pivečko, ktorého ponuka sa neustále rozširuje. Názov Wywar symbolizuje historický názov mesta Holíč. pivovar sa nachádza v budove, ktoré boli v minulosti sýpky Jozefa II. Na počesť tohto veľkého panovníka sme v roku 2011 aj pomenovali reštauráciu Jozef II., ktorá v sebe tiež ukrýva svoje čaro a samozrejme okrem chutných jedál, tam môžete ochutnať naše výborné pivečko Wywar. Pri výbere názvu pre náš pivovar sme opäť nadviazali na bohatú históriu mesta Holíč, ktorý v minulosti ešte za doby Márie Terézie bol nazývaný ako WYWAR.

Ako prvá prišla na svet svetlá desiatka Jozef II., ktorá zaskočí výraznou, na pivo tak nízkej stupňovitosti, plnou chuťou, a pritom je jemným osviežujúcim spoločníkom na celý večer. Ďalšie uvarené pivo dostalo meno Martin podľa najstaršieho syna majiteľov pivovaru. Ide o 12° svetlý ležiak, ktorý je momentálne veľmi obľúbený v pivovarskej pivnici. O stupeň vyššie má polotmavý špeciál Ján 13°, ktorý nesie názov po majiteľovi pivovaru. Jeho žena pokračuje v poradí členov rodiny, je podľa nej nazvaný jantárový 14° ALE špeciál Anna. Toto pivo má veľmi špecifickú, výrazne horkú chuť. Určite ho rozoznáte medzi všetkými. Tešiť sa môžete na svetlý špeciál ALE Peter 16°, Vysoko stupňový svetlý špeciál Martin II. 20 °, vianočný porter Lucka 18° a ďalšie pivné špeciality.

Všetky spomínané pivá a ďalšie pripravované pivné špeciality možno ochutnať priamo v pivovare. Samozrejme na spríjemnenie chvíľ v pivovare nesmie chýbať ani široký výber jedál ako je domáca pizza, ktorá je pripravovaná na bukovom dreve a veľa ďalších lákavých pokrmov, ktoré sú vyrobené z kvalitných potravín. V ponuke pivovaru nájdete aj pivný destilát „PIVOVICA“ , ktorý je vyrobený z kvalitného sladu  v pálenici v Kopčanoch.

Ďalšie Informácie

Pondelok – Štvrtok : 10:00 – 23:00
Piatok: 10:00 – 24:00
Sobota : 11:00 – 24:00
Nedeľa : 11:00 – 22:00

Adresa:

Holíčsky pivovar Wywar
Bratislavská 20
908 51 Holíč

Kontakt:

+421 34 668 2400
pizza@holicskypivovar.sk
www.holicskypivovar.sk

Odporúčame