Region Záhorie - rozmanitá zem

Biokúpalisko Borovica Kamenný mlyn

Bio bazén Borovica sa nachádza v krásnom prostredí borovicových lesov v areáli Kamenný mlyn blízko Plaveckého Štvrtka na polceste medzi Stupavou a Malackami. Hoci sa nachádza v tesnej blízkosti diaľnice D2, priamy zjazd k areálu je zahradený.

Areál prevádzkuje firma Kamenný Mlyn Vajarský, s.r.o. a návštevníci tu okrem biokúpaliska nájdu hotelové aj reštauračné služby a autokemp. Ako aj názov areálu naznačuje, v minulosti to bol funkčný kamenný mlyn, ktorý používali okolití farmári takmer 200 rokov. Z pôvodného mlyna tu ostala iba kamenná zrúcanina, ktorú si mnohí návštevníci ani nevšimnú.

Bio kúpalisko je špecifické tým, že voda nie je chemicky čistená, ale o zdravotnú nezávadnosť sa starajú špeciálne namiešané vodné rastliny a živočíchy v čistiacich jazierkach po okraji bazéna, ide o tzv. samočistenie vody. Nájdete tu veľký bazén dlhý 80m s maximálnou hĺbkou 2m a malý detský bazén 5x5m.

Okolité jazierka s rybkami a leknami, príp. kačkami sú atraktívne nielen pre malé deti. Okrem netradičného kúpania sa deti môžu vyšantiť na detskom ihrisku s preliezkami, hojdačkami, šmykľavkami, skákacím hradom a pieskoviskom. Tí väčší si zasa môžu užiť rôzne športové aktivity ako minigolf, plážový bedminton, stolný tenis, softtenis, či futbal.

Areál ponúka možnosť bezplatného zapožičania športových potrieb, lehátok aj šatňových skriniek.

Ďalšie Informácie

Otváracie hodiny:
Počas letných mesiacov
Pondelok – Nedeľa: 10:00 – 20:00 hod.

Vstupné:
deti do 6 r. zdarma
6,00 € – dospelí
4,00 € – deti do 12 r.
4,00 € – ubytovaní hostia
4,00 € – vstup po 16:00 hod.

Kontakt:
Kamenný mlyn -Vajarský, 906 88 Plavecký Štvrtok
+421 34 77 93 279
kamennymlyn@kamennymlyn.sk
www.kamennymlyn.sk

Odporúčame