Region Záhorie - rozmanitá zem

Pivo zo Záhoria

Zážitok, ktorý sa rodí z vášne a precíznej práce – to je pivo z malých pivovarov na Záhorí. Vychutnajte si lahodnú chuť domáceho remeselného piva, ktoré je vyrábané s láskou a starostlivosťou o každý detail.

Pivovar Stupavar je malý rodinný pivovar s bohatou tradíciou, ktorý sa nachádza v mestečku Stupava. Založili pred rokmi miestni punkeri a pivo varia dodnes. Heslom Stupavaru je: „Konečne pivo!“

Wywar je starý názov pre dnešný Holíč. Minipivovar Wywar prezentuje svoje pivo ako „holíčske a naše“. Názvy wywarských pív evokujú historický odkaz mesta a nesú krstné mená rodiny majiteľov pivovaru.

Pivovar Štramák funguje už vyše 20 rokov v priestoroch Pivárne u Albína v Senici. Ich domáce pivo sa volá „Štramák“, ktoré v záhoráčtine označuje pekných chlapov.

Remeselný pivovar Hellstork má svoje prevádzky v Senici i na Myjave.

Čo sa pre mnohých zdá iba snom je v pivných kúpeľoch realitou. Pivné kúpele Sandorf nájdete
v krásnom zakarpatskom prostredí dedinky Prievaly. Skutočne sa môžete vykúpať v pive! Presnejšie povedané vo vode zmiešanou mladého piva Sandorf, ktoré je veľmi bohatá na vitamíny skupiny B, aktívne kvasnice podporujúce hojenie a množstvo látok prospešných pre pokožku. Teplá voda zasa otvára póry, stimuluje obehový systém a uvoľňuje svalstvo. K tomu si čapujete pivko rovno z vane.

Odporúčame