Návštevnícka sezóna 2019 v kaštieli v Malackách

  Návštevnícka sezóna 2019 v kaštieli v Malackách

  V sobotu 27. apríla sa spustila návštevnícka sezóna v pálffyovskom kaštieli v Malackách.

  Pre návštevníkov sú pripravené organizované prehliadky so sprievodcami, počas ktorých sa budú môcť zoznámiť s históriou Malaciek a okolia, uvidia niektoré zaujímavosti v interiéri kaštieľa a na nových výstavách. Počas tohtoročnej sezóny sú naplánované tri výstavy. Propagačná výstava poštových známok (pri príležitosti 90. výročia Klubu filatelistov 52-32) bude prebiehať v dňoch od 27. apríla do 5. mája. Výstava Malacké pohľady bude od 8. do 22. mája. Nasledovať bude výstava Svadby, ktorá bude otvorená 1. júna a potrvá do konca septembra.

  Kaštieľ svoju bránu otvorí návštevníkom aj na mestskom podujatí Prvomájové Malacky. Prvá prehliadka začne o 10.00 h a následne každú pol hodinu až do 17.30 h. V čase od 11.00 h do 12.00 h bude čas prehliadok vyhradený pre návštevníkov z našich partnerských miest (Albertirsa, Szarvas a Veselí nad Moravou). Vstup na prehliadky počas podujatia je za symbolické 1,00 € na osobu.

  Tak ako každý rok, tak aj v tomto roku sa zapájame do podujatia Noc múzeí a galérií. Dňa18. mája budú pre návštevníkov Malaciek sprístupnené všetky mestské pamiatky – múzeum, krypty, synagóga a kaštieľ. Vstup do všetkých pamiatok bude zadarmo.

  1. júna bude v zámockom parku v bezprostrednom okolí kaštieľa prebiehať celomestské podujatie Deň detí a populárna Malacká šošovica. Organizátori sľubujú bohatý program pre celú rodinu.

  V júli a auguste bude nádvorie kaštieľa patriť programu kultúrneho leta. Bližší program prinesieme neskôr.

  Tešíme sa na príjemne strávenú sezónu vo vašej spoločnosti.
  Bližšie informácie: muzeum@mckmalacky, 034 772 21 10; tik@malacky.sk, 034 772 20 55

  Fotogaléria