Záhorie na Bike Festivale vo Viedni

  Záhorie na Bike Festivale vo Viedni

  Počas víkendu žila Viedeň bicyklami a jazdením a KOCR Bratislava Region Tourism spolu z OOCR Záhorie toho bola súčasťou! Najväčší európsky cyklo festival Argus Bike festival otvoril svoje brány 14. a 15. apríla od 9:00 do 18:00 už po 20-ty raz.

  „Vďaka usilovnej činnosti BRT a jej členov sa cykloturistika v bratislavskom regióne naďalej dynamicky rozvíja. Rakúšania majú o bratislavský región veľký záujem. Cyklotrasy pozdĺž Moravy a Dunaja, Malokarpatské singletracky alebo prehliadka historického centra Bratislavy, to všetko láka cykloturistov do nášho kraja. Na svoje si však neprídu len rekreační cyklisti, ale ponuka je bohatá aj pre tých najnáročnejších,“povedal riaditeľ krajskej organizácie Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

  Jedinečná kombinácia programov pred impozantnou kulisou Viedenskej radnice každoročne priláka viac ako 100 000 návštevníkov. Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism sa tento rok na festivale predstavila už po tretí raz. Návštevníci našli na veľtrhu širokú ponuku od takmer stovky vystavovateľov. Rozmanitosť programu je receptom na úspech Bike Festivalu ARGUS. Uvoľnená festivalová atmosféra, široké zastúpenie značiek a ponuky pre cyklistov, možnosti testovania e-bajkov a kargo bicyklov, najväčší cykloblšák v Rakúsku, skvelý detský program a bohatý program s množstvom interakcie pre všetkých návštevníkov, toto všetko tam nesmelo chýbať. V nedeľu sa na Bike Festivale ARGUS konala cyklojazda okolo viedenského Ringu. Tisíce cyklistov tak dvakrát zdolali okružnú jazdu v celkovej dĺžke 10 km. 

  Úlohou KOCR Bratislava Region Tourism spolu s OOCR Záhorie bola prezentovať bohatú cykloturistickú a turistickú ponuku regiónu v prezentačnom stánku, kde návštevníci mohli súťažiť na dvoch cyklotrenažéroch od BikeLabu. Víťazi získali atraktívny pobyt na Záhorí v Hoteli Malvázia a poukaz na novú bratislavskú adrenalínovú atraktciu- UFO Skywalk. 

  Najbližšie sa môžete o regióne dozvedieť tento víkend 22.4. v Budapešti na podobnom podujatí.

  Fotogaléria