Bylinková záhrada Holíč

Bylinková záhrada Holíč

Mesto Holíč s podporou z eurofondov vybudovalo v roku 2015 v areáli Holíčskeho zámku bylinkovú záhradu. Ide o ďalší z radu úspešných cezhraničných slovensko-českých projektov na Záhorí. Záhrada bola vybudovaná ako súčasť väčšieho zámeru obnovy zámockých záhrad v Holíči a vzorovým a partnerským sa stal lednicko-valtický areál.

Záhrada bola po prvý krát otvorená pre verejnosť na jar 2016. Toto rekreačné miesto s nádychom histórie je verejne prístupné, ale pochopiteľne je nutné dodržiavať prevádzkový poriadok a netrhať vysadené rastlinky.

Záhrada je prístupná počas letnej turistickej sezóny od mája do septembra, pričom presné dátumy určuje každý rok MsÚ v Holíči.

Bylinková záhrada je situovaná v juhovýchodnej časti areálu na samom kraji za zámockým rybníkom. A môžete tu nájsť asi 30 druhov rôznych liečivých bylín, ale aj stromčekové ríbezle či angrešty a 81 ovocných stromčekov ako slivky, hrušne, jablone, čerešne a živý plot z okrasných hrabov.  Priestor za bylinkovou záhradou je trávnatá plocha s pestrofarebnými lúčnymi kvetmi.  Bylinky sú označené malými tabuľkami s opisom liečivej rastliny a jej využitia na liečivé účely alebo v kuchyni.

Cieľom je v budúcnosti organizovať rôzne interaktívne aktivity, aby návštevník okrem spoznania bylín a relaxu v záhrade, mohol z bylín, či rôznych tu dopestovaných ingrediencií namiešať  svoje vlastné voňavé vody, uvariť mydlo a pod.

Ďalšie Informácie

Otváracie hodiny:
Júl - August
Utorok - Nedeľa: 10:00 - 18:00
Máj -Jún
len v rámci tématického okruhu 
Október - Apríl
zatvorené
Vstupné:
Júl - August: zadarmo
Máj - Jún: cenník
Kontakt:
Turisticko  informačné centrum
Ul. Zámocká 2, 908 51  Holíč
+421 907 657 884
tikholic@holic.sk
www.holic.sk

Fotogaléria

Ako sa sem dostať